Novinky a udalosti

vallis zimny trimester 2019

Dňa 29.11.2018 sa v jazykovej škole Vallis konalo školenie pre učiteľov nemeckého jazyka, organizované v spolupráci s nemeckým vydavateľstvom Klett.

Školenie viedla výborná lektorka a konzultantka pre vzdelávanie vydavateľstva Klett, pani Mgr. Klára Jansová. Po úspechu minuloročného školenia sa počet prihlásených zdvojnásobil a naša prednášková miestnosť praskala vo švíkoch. Zavítali k nám učitelia nemeckého jazyka zo základných, stredných i jazykových škôl, z Trnavy, Bratislavy, blízkeho okolia, ale aj z ďalekých Košíc.

Školenie tvorili tri prednášky na nasledovné témy:

A.) Stationenlernen Der nächste Halt: Weihnachten


V prvej časti školenia sme sa naladili na vianočnú nôtu. V úlohe žiakov sme spoznávali princíp novej, hravej metódy vyučovania Stationenlernen. Na ôsmich stanovištiach sme v pároch riešili rozličné úlohy na tému Vianoce, v ktorých sme si precvičili slovnú zásobu, gramatiku i všetky zmysly. Načerpali sme množstvo inšpirácie pre naše hodiny nemčiny a na vlastnej koži sme si vyskúšali, koľko zábavy a poznatkov táto nová metóda môže žiakom priniesť.

seminar nemecky jazyk klett

B.) Práca s videom vo výučbe cudzích jazykov - ukážky použitia videa a obrázkov na hodinách nemeckého jazyka


Používanie videí pri výučbe cudzích jazykov je v dnešnej dobe už relatívne rozšírené, no nie vždy vedia učitelia z audiovizuálnych učebných materiálov vyťažiť maximum. Pani Mgr. Jansová nám na videách z pripravovanej učebnice vydavateľstva Klett Maximal Interaktiv predviedla množstvo aktivít a možností práce s videom, vďaka ktorým sa u žiakov rozvíjajú jednotlivé jazykové zručnosti.

knihy nemcina klett trnava

C.) Landeskunde - seminár venovaný reáliám a ich výučbe


Učitelia, ktorí vyučujú nielen jazyk, ale i reálie krajín, v ktorých sa daným jazykom hovorí, vedia, aké náročné môže byť upútať pozornosť mladých žiakov a podať im informácie o cudzích krajinách zaujímavo. Pani Mgr. Jansová nám predstavila osvedčené zdroje informácií, cvičení a iných aktivít zameraných na reálie nemecky hovoriacich krajín a opäť nás zásobila skvelými nápadmi na hry, cez ktoré sa možno reálie učiť zábavnou formou.

Ďakujeme za podnetné školenie a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

O ďalších školeniach a seminároch sa môžete informovať osobne, telefonicky alebo e-mailom priamo v jazykovej škole VALLIS.

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Jazykovú školu Vallis nájdete aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Kontaktujte nás

Radi by ste nás navštívili?
Pozrite si aktuálne otváracie hodiny.