Novinky a udalosti

seminar nemecky jazyk trnava

Dňa 14. februára 2017 sa v jazykovej škole Vallis v spolupráci s vydavateľstvom KLETT a Mgr. Klárou Jansovou konalo školenie pre učiteľov nemeckého jazyka, ktorí pôsobia na základných, stredných a v jazykových školách.

Naše pozvanie prijalo 15 učiteľov z rôznych škôl nachádzajúcich sa v Trnave, ale aj v širokom okolí nášho regiónu. Každý účastník školenia si mal možnosť vypočuť tri prednášky na témy:

A.) Použitie obrázkov vo vyučovaní:

Efektívna a podporná vizualizácia uľahčuje vyučovací proces nielen typom žiakov, ktorí si vyžadujú vizuálne podnety, ale umožňuje aj všetkým pestré vnímanie skutočnosti. Obrázky a fotky sprostriedkujú nielen reálne situácie ale aj tie obsahy, ktoré vzbudzujú kreativitu aj bez porozumenia jazyka. Počas seminára sme spoznali praktické tipy a metódy ako ich efektívne využívať a vymenili si skúsenosti a v neposlednom rade riešili obrázkové úlohy na základe fotiek, obrázkov a komixov.

seminar pouzitie obrazkov vyucba nemcina

B.) Stationenlernen- Berlin dnes

V druhej časti školenia nám bola predstavená nová metóda vyučovania Stationenlernen, s ktorou sa väčšina učiteľov ešte nestretla, ale je momentálne populárna v susedných Čechách. Vďaka nej sme sa vžili do úlohy žiakov a riešili samostatne rozličné úlohy na tému dnešný Berlín. Po prvej fáze, v ktorej sa riešia jednotlivé úlohy k danej téme, sme si prešli teoretické princípy, ktoré pomáhajú túto metódu efektívne zasadiť do praxe. V tejto fáze sa zhromažďujú nápady a pripomienky k vlastným stanovištiam.

C. Videá ako podpora vo vyučovaní

V modernejších interaktívnych učebniciach sa dá nájsť veľa videí. Mali sme možnosť prezrieť si pár videí z učebnice Klett Maximal, ktoré boli vtipné a moderne spracované. Na základe praktických ukážok sme si na vlastnej koži odskúšali, ako sa z nich dá počas vyučovacieho procesu vyťažiť maximum. Dostali sme nespočetne veľa typov k extra aktivitám pred, počas či po prezretí videa. V neposlednej rade nám boli predstavené aj užitočné aplikácie, ktoré sú vhodnou pomôckou počas vyučovacieho procesu.

seminar knihy nemecke

Každý účastník semináru bol na jeho konci obdarovaný certifikátom o absolvovaní školenia. Reakcie na celkový priebeh boli z oboch strán pozitívne a už teraz môžeme povedať, že tento viac než trojhodinový seminár stál za to a priniesol nám veľa nových nápadov, ktorými vyučujúci zefektívnia hodiny nemčiny - či už začiatočnícke alebo pre pokročilých.

O ďalších školeniach a seminároch sa môžete informovať osobne, telefonicky, alebo e-mailom priamo v jazykovej škole VALLIS.

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Jazykovú školu Vallis nájdete aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Kontaktujte nás

Radi by ste nás navštívili?
Pozrite si aktuálne otváracie hodiny.