TOEFL iBT®

TOEFL® (Test of English as a Foreign Language) je medzinárodný test z anglického jazyka, ktorý nemeria len to aké vedomosti z angličtiny kandidát má, ale ako v angličtine komunikuje a ako angličtinu používa.

Výsledky testu sú uznávané na viac ako 11000 univerzitách v 150 krajinách. Test je dostupný v skúškových centrách v 180 krajinách a od roku 1964 ho vykonalo viac ako 35 miliónov záujemcov.

Test vyhľadávajú kandidáti, pre ktorých angličtina nie je rodný alebo prvý jazyk. Hlavné dôvody:

 • záujem o štúdium na zahraničnej škole,
 • imigračné účely,
 • získanie víz,
 • získanie pracovného povolenia v lekárskych zariadeniach,
 • pre špecializované profesie,
 • kandidáti si chcú otestovať svoje vedomosti z angličtiny.

Okrem testu TOEFL iBT® vykonávaného na počítači, je dostupná papierová verzia v centrách bez prístupu na internet.

jazykovy test toefl trnava

Kandidátom so záujmom o prípravu na test TOEFL® iBT ponúkame možnosť pripraviť sa pod dohľadom vyškolených učiteľov. Súčasťou prípravných kurzov je zoznámenie sa s dĺžkou, formátom a spôsobom ako odpovedať otázky v čase vyhradenom na test. Výsledkom prípravného kurzu je identifikovanie a rozvoj oblastí, ktoré predstavujú pre kandidáta najslabšie miesta. Ďalším prístupom k príprave je pomoc pri zlepšovaní jednotlivých častí testu.

Pri príprave na test TOEFL iBT® využívame len najaktuálnejšie materiály, ktoré zohľadňujú aktuálne zmeny v teste a každý učiteľ je zaškolený a so skúsenosťami vyučovať prípravné kurzy na medzinárodné jazykové testy.

Odporúčania záujemcom

 • Pri štúdiu voľte aktuálne študijné materiály vydané alebo odporúčané ETS (Educational Testing Service). V prípade, ak máte záujem aj o prípravný kurz, kontaktujte nás skôr ako si knihu zakúpite. Materiál, ktorý používajú naši učitelia sa môže líšiť od toho, ktorý používate alebo budete používať vy.
 • Overte si skóre, ktoré potrebujete dosiahnuť z testu a jednotlivých častí. Požiadavky sa môžu líšiť. Overené a potvrdené skóre pomáha aj našim učiteľom, aby Vám prípravu čo najlepšie namodelovali.
  Vallis nie je skúškovým centrum ETS.

Zdroje

 • ETS website: www.ets.org/toefl
 • The Official Guide to the TOEFL® Test Fifth edition, ISBN 978-981-3156-21-0

TOEFL® je ochranná známka vzdelávacej testovacej služby (ETS), súkromnej neziskovej organizácie, ktorá navrhuje a spravuje testy.

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Jazykovú školu Vallis nájdete aj na sociálnych sieťach Facebook, Instagram a Linkedin

Kontaktujte nás

Radi by ste nás navštívili?
Pozrite si aktuálne otváracie hodiny.

Používame Cookies
Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.