SAT (Scholastic Aptitude Test)

SAT je jeden z najvýznamnejších štandardizovaných testov používaných v súčasnosti na overenie študijných predpokladov pri prijímaní uchádzačov na vysoké školy v USA a taktiež niektoré vybrané vysoké školy v iných krajinách. Patrí medzi testy logického myslenia a štandardne ho absolvujú všetci študenti amerických stredných škôl v rámci posledného ročníka. Test SAT bol vytvorený neziskovou organizáciou College Board a využíva sa na väčšine amerických škôl už od roku 1926. Otázky v teste sú založené na nadobudnutých vedomostiach zo strednej školy a zahŕňajú viacero oblastí.

Formát testu

Test SAT je rozdelený na dve hlavné časti + voliteľnú esej:

  • 1. časť hodnotí porozumenie textu, písanie a jazykové schopnosti
  • 2. časť hodnotí matematické schopnosti
  • voliteľná esej

Skúška SAT trvá celkovo 3 hodiny + 50 minút má kandidát na esej. Za každú časť môže uchádzač získať 200 - 800 bodov, celkovo teda 400 - 1600 bodov spolu. Esej má svoje vlastné hodnotenie.

sat priprava skuska

Príprava na test

Prípravný kurz, ktorý ponúkame pomôže záujemcovi oboznámiť sa s jednotlivými časťami testu, typmi otázok a pod vedením vyškoleného lektora rozvíjať zručnosti a stratégie, ktoré kandidátovi pomôžu maximalizovať konečné skóre pri skutočnej skúške. Lektor zanalyzuje silné a slabé stránky kandidáta a pomôže mu sústrediť sa na to, čo potrebuje zlepšiť. Kurz obsahuje konkrétne príklady testov, ktoré zodpovedajú reálnej skúške.

Pri príprave na SAT test využívame len najaktuálnejšie materiály, ktoré zohľadňujú aktuálne zmeny v teste a každý učiteľ je zaškolený a so skúsenosťami vyučovať prípravné kurzy na medzinárodné jazykové testy.

Odporúčania pre záujemcov

  • Pre štúdium si zvoľte aktuálne študijné materiály, ktoré vydal alebo odporúča tvorca testov The College Board. V prípade, ak máte záujem aj o prípravný kurz, kontaktujte nás skôr ako si materiály zakúpite. Materiál, ktorý používajú naši učitelia sa môže líšiť od toho, ktorý používate alebo budete používať Vy.
  • Overte si počet bodov, ktoré potrebujete dosiahnuť z testu a jednotlivých častí pre konkrétnu školu. Požiadavky jednotlivých škôl sa môžu líšiť. Overené a potvrdené skóre pomáha aj našim učiteľom, aby Vám prípravu čo najlepšie namodelovali.
  • Vallis nie je skúškovým centrum pre test SAT

Zdroje

  • The College Board website: www.collegeboard.org
  • The Official SAT Study Guide, ISBN: 978-1-4S73-0928-1

SAT je v plnom vlastníctve, vývoji a vydávaní College Board, súkromnej neziskovej organizácie v Spojených štátoch. SAT je administrovaný v mene College Board súkromnou neziskovou organizáciou Educational Testing Service.

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Jazykovú školu Vallis nájdete aj na sociálnych sieťach Facebook, Instagram a Linkedin

Kontaktujte nás

Radi by ste nás navštívili?
Pozrite si aktuálne otváracie hodiny.

Používame Cookies
Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.