O skúške ÖSD

skuska osd trava vyhodySkúšky ÖSD z nemeckého jazyka majú medzinárodný význam, sú dôležité na trhu práce, pri prijímacom konaní na univerzitách, ziskavaní občianstva, víz a či v iných osobných a profesijných oblastiach.

Vallis- jazykové vzdelávanie v spolupráci s Rakúskym inštitútom ponúka prípravné kurzy nemčiny, ktoré Vám uľahčia cestu k získanie certifikátu ÖSD.

Österreichisches Sprachdiplom Deutsch je štátom schválený certifikát, ktorý môžu získať používatelia nemeckého jazyka ako cudzieho jazyka alebo druhého jazyka. Predstavuje uznávaný doklad s medzinárodným významom (či už v zahraničí, na trhu práce, pri prijímacom konaní na univerzitách, získavaní občianstva, víz a či v iných oblastiach). Používatelia jazyka ho môžu absolvovať na rôznych úrovniach od najzákladnejšej (A1) až po najvyššiu úroveň (C2).

Na každej skúške sa testujú štyri základné kompetencie: čítanie, počúvanie, písanie a rozprávanie.  

Skúšky sa na jednotlivých úrovniach líšia stupňom náročnosti.

Jazykové úrovne:

  • A1 Grundstufe Deutsch 1 (GD1)
  • A2 Grundstufe Deutsch 2 (GD2)
  • B1 Zertifikat Deutsch Österreich (ZDÖ)
  • B2 Mittelstufe Deutsch (MD)
  • C1 Oberstufe Deutsch (OD)
  • C2 Wirtschaftsprache Deutsch (WD)

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Jazykovú školu Vallis nájdete aj na sociálnych sieťach Facebook, Instagram a Linkedin

Kontaktujte nás

Radi by ste nás navštívili?
Pozrite si aktuálne otváracie hodiny.

Používame Cookies
Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.