Skúška fIRST B2

Skúška FCE je vhodná pre uchádzačov, ktorí sa venujú angličtine minimálne 4 roky. Je určená všetkým tým, ktorí potrebujú potvrdiť schopnosť používať angličtinu v písanej aj hovorenej podobe na úrovni pokročilého používateľa (upper-intermediate) tak pre pracovné, ako aj študijné účely.

Používatelia jazyka na tejto úrovni sú schopní

  • porozumieť dlhším prejavom, prednáškam, sledovať argumentačne náročnejšiu debatu, ak je témami dostatočne známa; čítať aktuálne články a správy, komunikovať s rodeným hovoriacim na úrovni bežného rozhovoru, zapojiť sa do diskusie na známe témy a vyjadriť v nich svoj názor či objasniť dôvody  
  • v rámci písanej formy je schopný spracovať podrobný text o širokom rozsahu tém vzťahujúcich sa na jeho záujmy. Aj v písomnej forme dokáže odovzdávať informácie alebo poskytnúť dôkazy na podporu konkrétneho názoru alebo jasné podrobné opisy celého radu predmetov vzťahujúcich sa na jeho oblasť záujmu.

Časti FCE skúšky sú

  1. čítanie (1 hodina) – testuje porozumenie rozličných textov: noviny, beletria a magazíny
  2. písanie (1 hodina a 20 minút) – kompozícia dvoch rozličných druhov textu ako napr.: list, správa, recenzia alebo krátky príbeh
  3. use of English (45 minút) – overuje používanie správnych slov a časov
  4. počúvanie (40 minút) – obsahuje rôzne nahrávky príbehov, televíznych správ, rečí a pod.
  5. hovorenie (14 minút) – testuje študentov a ich schopnosť použiť angličtinu v reálnom živote

Kto akceptuje tento certifikát

Certifikát FCE uznávajú tisíce zamestnávateľov, univerzít a vládnych inštitúcií po celom svete. Tisíce zamestnávateľov v oblasti priemyslu, administratívy a služieb akceptujú tento certifikát ako potvrdenie schopnosti komunikovať v angličtine na úrovni B2 – upper intermediate.

Prípravné kurzy

Ponúkame Vám výbornú príležitosť pripraviť sa na tento certifikát. Naši lektori sú Vám úplne k dispozícii, aby ste sa s nimi zodpovedne pripravili na všetky časti skúšky. Upevníme a precvičíme si spolu Vaše konverzačné schopnosti, gramatiku, upozorníme Vás na najčastejšie chyby, ktorých sa študenti dopúšťajú, a, samozrejme, pridáme aj nejaké tie zaujímavosti z anglických reálií.

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Jazykovú školu Vallis nájdete aj na sociálnych sieťach Facebook, Instagram a Linkedin

Kontaktujte nás

Radi by ste nás navštívili?
Pozrite si aktuálne otváracie hodiny.

Používame Cookies
Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.