Príprava na prijímacie skúšky

Úspešné zvládnutie prijímacích skúšok

Nepodceňte prípravu dieťaťa na zvládnutie prijímacích pohovorov na stredné školy dôslednou a včasnou prípravou už na základnej škole formou individuálnej alebo skupinovej prípravy.

V ponuke máme prípravu na prijímacie skúšky na všetky stredné školy s prijímacou skúškou z cudzieho jazyka, napr. hotelové akadémie. Súčasťou ponuky je aj príprava na bilingválne programy na obchodných akadémiách a gymnáziách:

  • anglického jazyka
  • nemeckého jazyka

Stanovenie si jasného cieľa už na základnej škole môže deťom pomôcť pri výbere strednej a vysokej školy a úsilie investované do prípravy zase pripraví dieťa znášať nové prekážky jednoduchšie.

prijmacky stredna skola anglictina

Ponúkané kurzy

Všetky prípravné kurzy sa snažíme prispôsobiť rozvrhu a požiadavkám účastníkov prípravných kurzov.

  • prípravu je možné realizovať skupinovou alebo individuálnou formou
  • dni a čas prípravného kurzu individuálnou formou dohodou
  • dni a čas skupinového prípravného kurzu je určená podľa spoločných požiadaviek účastníkov
  • všetci učitelia vyučujúci prípravné kurzy majú niekoľko ročnú skúsenosť s prípravou kurzov a výborné výsledky - 1. miesto na prijímacom konaní z anglického jazyka na Obchodnú akadémiu v Trnave v roku 2019. Všetci naši študenti z týchto prípravných kurzov boli na stredné školy prijatí.

Druhy kurzov

Dlhodobé jazykové kurzy

Príprava pozostávajúca zo štúdia cudzieho jazyka podľa používaných učebníc na základných školách, simulovaných testov z minulých rokov a prídavných materiálov na osvojenie si všetkých okruhov prijímacieho konania z cudzieho jazyka.

Ako môže vyzerať rozsah dlhodobej prípravy? Na dosiahnutie vynikajúcich výsledkov je vhodné doplniť medzery v učive zo základnej školy - napr. štúdium literatúry Project 1 až 5 (prípadne z literatúry používanej na konkrétnej základnej škole). Doplnenie gramatiky z kníh Essential Grammar in Use a English Grammar in Use od úrovne A1 až B2. Vypracovanie testov z prijímacích konaní z minulých rokov a nácvik čítania s porozumením. Príprava takéhoto rozsahu môže trvať až 3 roky.

Intenzívne jazykové kurzy

Vhodné na prípravu rok pred prijímacím konaním alebo kratšie obdobie. Súčasťou kurzu je zvládnutie okruhov prijímacích pohovor a simulovaných testov z minulých rokov. Obsah intenzívnych kurzov je podmienený aktuálnou úrovňou cudzieho jazyka účastníka.

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Jazykovú školu Vallis nájdete aj na sociálnych sieťach Facebook, Instagram a Linkedin

Kontaktujte nás

Radi by ste nás navštívili?
Pozrite si aktuálne otváracie hodiny.

Používame Cookies
Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.